Strona główna

Poznań tu, Poznań tam, wszędzie Poznań!

Poznań pojawia się we wszystkich wynikach wyszukiwania, jakie ostatnio napotkałam. Oczywiście nie chodzi tu o jakieś wielkie globalne hasła reklamowe, które jak wiadomo z Polską nie mają nic wspólnego, ale o poszukiwanie drobnych produktów i usług w mojej okolicy.

Czytaj dalej 05.07.2010. 11:29

O mężczyznach za kółkiem

Wszyscy faceci są tacy sami: zadufani w sobie, egocentryczni i nie potrafią podejść samokrytycznie do swojego postępowania. Jednocześnie to właśnie oni są winni zdecydowanej większości wypadków, jakie mają miejsce na drodze.

Czytaj dalej 01.07.2010. 12:07

Jak tak lala

Mam samochód! Wiem, wiem, dzisiaj to prawie każdy ma już własne cztery kółka, ale ja swoje kupiłam wczoraj i czuję się wspaniale. Nowiutkie, śliczne cudeńko, które cichutko mruczy, mało pali i jeździ tak przyjemnie, że najchętniej w ogóle nie wysiadałabym z niego...

Czytaj dalej 29.06.2010. 16:25

Byle nie utracić wspomnień!

Pamiętam czasy, kiedy jeszcze studiowałam. To były szalone dni, pełne imprez, nauki i dziwnych rozwiązań logistycznych. Nierzadko koledzy chwalili się wyjątkowymi wynalazkami umożliwiającymi im przetrwanie kolejnego miesiąca bez konieczności rzucania nauki. Mnie w pamięci utkwiły w szczególności wyjazdy studenckie, które w owym czasie zyskiwały dopiero na popularności i nie były tak znane jak dzisiaj. Nie mam jednak co narzekać - swoje przeżyłam. Najgorsze jednak jest to, że w tym tygodniu szukałam fotek z tych wakacji. Złożyło się tak, że kolega je robił cyfrowym aparatem, wszystkie miałam gdzieś na twardym dysku i... zniknęły. Tak po prostu, nie mogłam ich nigdzie znaleźć. Wpadł kolega, powiedział, że może mam uszkodzony dysk. Faktycznie okazało się, że moja maszyna dogorywa. Pozgrywałam co się dało, resztę oddałam specjalistom. Szczęśliwie okazało się, że odzyskiwanie zdjęć z twardego dysku jest całkowicie wykonalne.

24.06.2010. 13:30

ciężka maszyneria

Nie znam się na remontowaniu domu, malowaniu ścian, ani wszelkich typowo męskich sprawach. Muszę jednak przyznać, że od czasu do czasu jak każda osoba jestem zmuszona dokonać jakiegoś małego usprawnienia w mieszkaniu, które poprawić ma jakość mojego pomieszkiwania. Dlatego też od czasu do czasu lubię poczytać sobie o różnych ciekawych urządzeniach, by choć w teorii zdawać sobie sprawę z tego, z czym w chwili potrzeby będę mieć do czynienia. Czytuję więc kiedy tylko mogę, niestety czasu nie mam na to zbyt wiele. Staram się korzystać z niego tyle ile mogę. Tymczasem nauczyłam się już czym są szlifierki, oraz jak z nich korzystać. Taka wiedza może się kiedyś przydać. Z drugiej strony patrząc jestem kobietą i tego typu prace niekoniecznie muszą mnie obchodzić. Ale trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność, prawda? Na ten tydzień zaplanowałam sobie zapoznanie się z zasadami działania takich urządzeń jak agregaty malarskie. Kto wie, może będę jeszcze pracować w lakierni?

23.06.2010. 12:12

Wakacje

Lato zaczęło się już oficjalnie, kalendarzowo. Efekt tego jest taki, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje czyli czas kiedy to wszystkie dzieci mają sporo wolnego i bardzo mało do roboty. Nie od dzisiaj wiadomo zaś, że kiedy dzieci się nudzą, to zwykle do głowy przychodzą im różne dziwne pomysły, które często mogą skończyć się tragicznie. bajki dla dzieci

Czytaj dalej 22.06.2010. 10:11

Lato jest dla dzieci

Uważam, że lato to szczególna pora roku, podczas której dzieci mogą odreagować wszystko to, co sprawiło im stres w ciągu roku szkolnego. I nie dziwię się im, że biegają sobie, skaczą i szaleją - w końcu od tego są wakacje. Warto jednak czasem pomyśleć, czy nie zapewnić im bardziej zorganizowanej rozrywki, która sprawi, że będą przez cały czas bezpieczne. Jednocześnie muszą się one dobrze bawić - nie ma nic gorszego niż znudzone dziecko. Dlatego też pamiętajmy, że lato to czas, w którym zamki dmuchane są wspaniałą propozycją właśnie dla dzieci. Ale nie tylko zamki, ponieważ cała branża jest niezwykle bogata. Dmuchane zabawki ogromnych rozmiarów to także bujaki, czy eurobungy - rzeczy, które sprawiają, że dzieci są naprawdę szczęśliwe. Warto dać im coś, co zapamiętają na długo, a jednocześnie rodzice będą mogli być spokojni o ich bezpieczeństwo.

21.06.2010. 13:37

Moje mieszkanie i ja

Mieszkam sobie w bloku na siódmym piętrze, patrzę na świat za oknem i myślę: co by tu zmienić? W sobie, w otoczeniu, w życiu. I nagle mnie naszło. Ściany jakieś takie, bez wyrazu, trzeba by może odmalować - ale to nic nie da, będzie tak samo nudno jak wcześniej. Wpadłam więc na pomysł, by zmienić sobie firany na nowe. Lubię tego typu ozdoby więc z pewnością dam radę poprawić trochę wygląd mieszkania. Z drugiej strony jednak muszę przyznać, że najważniejszą ozdobą każdego domu są jego mieszkańcy. A więc spoglądając na sprawę z tej perspektywy przyznać muszę szczerze, że i za siebie muszę się w końcu zabrać. Wybór dobrej diety to jednak zawsze dla mnie wielki problem. A jednak pozycjonowanie własnej osoby między znajomymi to coś zupełnie innego niż zajmowanie się stronami internetowymi, prawda?

17.06.2010. 09:26

Jak zakładac tipsy?

Jak zakładać tipsy? Specjaliści twierdzą, ze wystarczy na to godzina czasu. Jednak czy można zrobić to bezpiecznie i skutecznie w domu?

Czytaj dalej 14.06.2010. 11:55

Hej

Witam wszystkich na moim blogu. Jestem Gośka (Margie) i będę tu czasem pisać :)

14.06.2010. 11:46

<< Pierwszy < Poprzednia [20 / 20] Następna > Ostatni >>